Uczniowski Klub Sportowy
„Jedynka” w Rybniku

Sekcja Siatkówki Dziewcząt

Młodziczki starsze gospodarzem pierwszego turnieju ćwierćfinałowego

W sobotę 21.11.2015r. nasze młode siatkarki były organizatorem turnieju Ćwierćfinałowego Mistrzostw Śląska Młodziczek. Na początek rywalem rybniczanek była drużyna MKS Zorza Wodzisław Śląski. W szeregach "Zorzy" udział brały reprezentantki Kadry Śląska Młodziczek.

Grając w pierwszym secie z silnym zespołem z Wodzisławia drużynie z Rybnika zabrakło odrobinę szczęścia by wygrać seta. Pierwszy set kończy się wynikiem 25:22 dla Wodzisławia Śląskiego. W drugim secie waliki nie można było odebrać młodym siatkarkom z Rybnika, lecz momęt zagubienia w przyjęciu zadecydował o przegranym secie i meczu. Drugi mecz młodziczki z rocznika 2001 grały z drużyną MKS Czechowice-Dziedzice. Wysoko wygrany pierwszy set i minimalnie przegrany drugi set przez młodziczki z Rybnika doprowadził do tie - breku. Trzeci set stał na bardzo wyrównanym poziomie i o wygraniu go zadecydowało szczęście. Niestety w tym secie w samej końcówce więcej szczęścia miały młodziczki z Czechowic - Dziedzic i wygrały wynikiem 18:16. Naszym młodym siatkarkom należą się słowa uznania za walkę i bardzo dobry styl gry, który był widoczny w tym turnieju ćwierćfinałowym.

UKS Jedynka Rybnik - MKS Zorza Wodzisław Śląski  0:2 (22:25, 13:25)
MKS Czechowice-Dziedzice - UKS Jedynka Rybnik  2:1 (12:25, 25:21, 18:16)
 

UKS "Jedynka" Rybnik: Weronika Kudzielko (kapitan), Wiktoria Kuczera, Alicja Dereń, Dominika Koterla, Wiktoria Niedziela, Martyna Wagner, Anna Merkel, Agata Chamara (libero), Paulina Krzystała, Natalia Hałota, Sara Erbel, Wiktoria Marek.

Partnerzy

Rybnik

Szps