Uczniowski Klub Sportowy
„Jedynka” w Rybniku

Sekcja Siatkówki Dziewcząt

Emocje i jeden punkt w starciu z liderem

Po wygranym 3:0 meczu w Szczyrku przyszedł czas na spotkanie z liderem tabeli grupy 2 czyli zespołem z Mikołowa. Pierwszy set toczył się całkowicie pod dyktando gości, to Mikołowianki skutecznie atakowały i grały bardzo dobrze w obronie. Walkę nawiązałyśmy dopiero w końcówce seta, ale było już za późno na odrabianie strat i przegrywamy do 17.

Drugi set bardzo podobny, ale tylko do połowy, potem Rybnik łapie swój rytm i gramy cały czas na styku, niestety przy stanie 19:19 kontuzji doznaje środkowa Marzena Adamska, którą zmienia  nominalna atakująca. Wprowadza to trochę nerwowości w naszej grze i to Mikołów wygrywa końcówkę seta i prowadzi już 2:0. W trzecim secie to my łapiemy w końcu swój rytm, skutecznie atakujemy ze skrzydeł i bardzo dobrze funkcjonująca dotychczas obrona Mikołowa jest bez szans w starciu z atakami Martyny Krzystały, Patrycji Scheithauer i Angeliki Kabut. Czwarty set znowu toczony punkt za punkt, ale tym razem to rybniczanki zachowują w końcówce więcej zimnej krwi i wygrywają do 23. Piątego seta od prowadzenia 5:1 rozpoczyna Mikołów, udaje nam się jednak doprowadzić do remisu i od stanu 6:6 gra toczy się punkt za punkt. Ostatecznie więcej szczęścia jest po stronie gości i to one zwyciężają w secie piątym 15:13 i całym meczu 3:2.Pomimo przegranej rybniczanki zagrały naprawdę dobry mecz, szczególnie dziewczyny Paulina Frankowska i Martyna Puszczewicz,  które w obliczu kontuzji zagrały na zupełnie innych niż swoje nominalne pozycje.Wszystkich kibiców zapraszamy na kolejne spotkanie 3 Ligii, które wyjątkowo odbędzie się w środę 14 października o godzinie 19 we własnej hali.

UKS Jedynka ERBUD Rybnik - KS Burza Febys MOSIR Mikołów 2:3 (17:25, 20:25, 25:15, 25:23, 13:15)

Skład: Martyna Kowalczyk (kapitan), Martyna Krzystała, Patrycja Scheithauer, Angelika Kabut, Marzena Adamska, Paulina Frankowska, Julia Dziwoki (libero) oraz Sylwia Czajkowska, Martyna Puszczewicz, Oktawia Gaweł, Marta Molenda.