Uczniowski Klub Sportowy
„Jedynka” w Rybniku

Sekcja Siatkówki Dziewcząt

Wygrana i przegrana młodziczek z rocznika 2001

W minioną sobotę drużyna młodziczek UKS "Jedynka" Rybnik rocznika 2001 rozgrywała turniej, którego gospodarzem była drużyna MUKS Sari Żory. Pierwszy mecz turnieju rybnicka drużyna grała z SMUKS Orzesze. Zawodniczki z rybnika od początku spotkania dyktowały swój styl gry i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla UKS-u "Jedynki" Rybnik.

Dokładnie tak jak tydzień temu zacięte spotkanie rybniczanki rozegrały z zawodniczkami z Żor. W drugim secie kontuzji doznała rozgrywająca drużyny rybnickiej Weronika Kudzielko. Pomimo silnego bólu po skręceniu stawu skokowego zawodniczka "Jedynki" dograła jeszcze wygranego seta. W secie trzecim niestety kapitan naszego zespołu przegrała z bólem i musiała zejść z boiska a że w turnieju udział brała tylko jedna rozgrywająca to trener i drużyna musieli jakoś ratować wynik oraz ustawienia meczowe. Bez rozgrywającej na boisku niestety nie da się wygrać meczu przy dwóch silnych zespołach, więc wygranie tai-breka graniczyło z cudem. Ostatecznie mecz z Żorami przegrywamy 1:2 ale nasze dziewczyny rozegrały dobre zawody i za to trzeba je pochwalić.

SMUKS Orzesze - UKS Jedynka Rybnik 0:2 (12:25, 7:25)
UKS Jedynka Rybnik - MUKS Sari Żory 1:2 (19:25, 25:13, 8:15)

UKS "Jedynka" Rybnik: Weronika Kudzielko (kapitan), Wiktoria Kuczera, Alicja Dereń, Dominika Koterla, Wiktoria Niedziela, Anna Merkel, Agata Chamara (libero), Paulina Krzystała, Natalia Hałota, Sara Erbel, Wiktoria Marek.