Uczniowski Klub Sportowy
„Jedynka” w Rybniku

Sekcja Siatkówki Dziewcząt

Nerwowo w meczu kadetek

Niestety pierwszy mecz u siebie to przegrana drużyny UKS "Jedynka". Do Rybnika przyjechała drużyna UKS Net Piekary Śląskie. Początek spotkania ułożył się dobrze po stronie gospodyń, ale trochę zamieszania w secie i nasze dziewczyny zupełnie się pogubiły a w konsekwencji wysoko przegrały w stosunku 10:25. Po dokonaniu zmiany przez trenera w drugim secie rybnicka drużyna zaczęła odnajdywać kontakt z przeciwniczkami i grać jak "równy z równym".

Nie wystarczyło to jednak do wygrania seta, bo co dochodziło do styku to sędziowie podejmowali decyzje na korzyść drużyny przyjezdnej. Trzeci set to pełna dominacja "Jedynki" Rybnik i wygrana w secie 25:8. Wielka walka w secie czwartym ze strony rybniczanek zdała się na nic, bo sędziowie pokazali kibicom zgromadzonym na hali jak się sędziuje w jedną stronę i to, że za wszelką cenę nie dadzą doprowadzić do piątego seta. Ich decyzje doprowadzały do frustracji i rozgoryczenia wśród rybnickich trenerów, zawodniczek i kibiców. Mimo porażki rybniczanki zasłużyły na brawa i pochwałę za wolę walki w meczu.

UKS Jedynka Rybnik - UKS Net Piekary Śląskie 1:3 (10:25, 19:25, 25:8, 21:25)

UKS "Jedynka" Rybnik: Martyna Buchalik (kapitan), Sandra Jonderko, Anna Wącirz, Wiktoria Rycman (libero), Gabriela Ziegler (libero), Klaudia Turek, Zuzanna Pawlaszczyk, Gabriela Wasiołek, Alicja Grzenik, Renata Pinior, Oliwia Płowucha, Natalia Stebel.