Uczniowski Klub Sportowy
„Jedynka” w Rybniku

Sekcja Siatkówki Dziewcząt

Młodziczki wygrały turniej w Jastrzębiu

łodziczki UKS "Jedynka" Rybnik z rocznika 2001 wygrały w swoim pierwszym turnieju sezonu ligowego 2015/2016. Na początek dziewczyny z Rybnika grały z gospodyniami turnieju drużyną z Jastrzębia Zdroju. Dziewczyny z Jastrzębia po ostatniej wygranej w młodziczkach i pierwszym meczem u siebie wyszły bardzo zmotywowane.

Rybniczanki jednak rozegrały to spotkanie bardzo mądrze i wygrały 2:0. Drugi mecz turnieju dziewczyny z Rybnika rozegrały z drużyną z Żor. Mecz toczył się na najwyższym poziomie ligowym. Po wygranej z gospodyniami w drużynie z Rybnika nastąpiło rozluźnienie i mecz toczył się pod dyktando zawodniczek z Żor. Warto zaznaczyć, że siatkarki UKS "Jedynka" Rybnik przegrywały w secie pierwszym 4:17 i po bardzo dobrej grze doprowadziły do stanu 20:21. Jednak to nie wystarczyłoby wygrać pierwszego seta. Pełna koncentracja i wola walki wśród rybnickich siatkarek w secie drugim i trzecim doprowadziła do wygranej 2:1. Młodziczkom UKS-u należą się wielkie brawa za walkę i serce włożone w chęć zwycięstwa.

Jastrzębski Klub SMS Jastrzębie Zdrój II - UKS Jedynka Rybnik  0:2 (10:25, 9:25)
UKS Jedynka Rybnik - MUKS Sari Żory  2:1 (23:25, 25:16, 15:9)

UKS "Jedynka" Rybnik: Weronika Kudzielko (kapitan), Wiktoria Kuczera, Alicja Dereń, Dominika Koterla, Martyna Wagner, Wiktoria Niedziela, Anna Merkel, Agata Chamara (libero), Paulina Krzystała, Natalia Hałota, Sara Erbel, Wiktoria Marek, .