Uczniowski Klub Sportowy
„Jedynka” w Rybniku

Sekcja Siatkówki Dziewcząt

Kadetki wystartowały i wygrały

We wtorek swoje rozgrywki w sezonie 2015/2016 rozpoczęły kadetki. Wyjazdowy mecz z drużyną MUKS Michałkowice wygrała 3:1. Początek spotkania należał do gospodyń, ale z biegiem czasu rybniczanki zaczęły dyktować swoje warunki w grze. Najtrudniejszy set był trzeci, który UKS przegrał a było to spowodowane brakiem jakiejkolwiek widoczności na boisku.

Po stronie, na której grały zawodniczki UKS-u "Jedynka" świeciło ostre słonce, które nie dało szans by rozgrywać set. Po zmianie stron nasze dziewczyny już nie pozwoliły sobie na to by przegrać tego seta. Warto zaznaczyć, że rybnicka drużyny rozegrała spotkanie wyjazdowe bez podstawowej zawodniczki Agaty Szmajduch. W ostatnim poniedziałkowym treningu Agata doznała poważnego skręcenia stawu skokowego. Kontuzja wyklucza ją na kilka tygodni z gry a my z kolei możemy życzyć dziewczynie szybkiego powrotu do zdrowia.

MUKS Michałkowice - UKS Jedynka Rybnik  1:3 (11:25, 17:25, 25:22, 14:25)

UKS "Jedynka" Rybnik: Martyna Buchalik (kapitan), Sandra Jonderko, Anna Wącirz, Wiktoria Rycman (libero), Gabriela Ziegler (libero), Klaudia Turek, Zuzanna Pawlaszczyk, Gabriela Wasiołek, Alicja Grzenik, Renata Pinior, Oliwia Płowucha, Natalia Stebel.