Uczniowski Klub Sportowy
„Jedynka” w Rybniku

Sekcja Siatkówki Dziewcząt

Łaziska lepsze w III Lidze

W sobotę 6 grudnia rozegrane zostało rewanżowe spotkanie pomiędzy UKS Jedynka ERBUD Rybnik - MOSIR Polonia Łaziska Górne. Dziewczyny z Łazisk na halę do Rybnika wychodziły jako wiceliderki grupy 2 rybniczanki zapowiadały walkę o zwycięstwo. Pierwszy set toczył się bardzo równo i obfitował w wiele widowiskowych akcji z jednej i drugiej strony. W Rybniku wszystko funkcjonowało dobre przyjęcie, perfekcyjne rozegranie oraz skuteczny atak, wszystkie te elementy złożyły się na emocjonującą końcówkę seta oraz wygraną 25:21.

Drugi set tylko do połowy przypominał pierwszy, w najmniej spodziewanym momencie uciekła koncentracja Łaziska zapunktowały trudną zagrywką atakami ze środka i "odjechały" wygrywając seta 25:16. W ostatniej akcji drugiego seta kontuzji doznała przyjmująca Rybnika Martyna Krzystała, co pogrążyło zespół, przeciwniczką natomiast wszystko zaczęło wychodzić do dobrej zagrywki dołożyły szczelny blok, wygrywając kolejne dwa sety i cały mecz 3:1.
UKS Jedynka ERBUD Rybnik - MOSIR Polonia Łaziska Górne 1:3 (25:21, 16:25, 11:25, 14:25)
UKS Jedynka ERBUD Rybnik: Ewelina Zawisza (kapitan), Martyna Krzystała, Angelika Kabut, Julia Kurpanik, Marzena Adamska, Aleksandra Kobiec, Julia Dziwoki (libero), Sylwia Czajkowska, Weronika Koska, Anna Reś, Martyna Kowalczyk, Oktawia Gaweł (libero)

Partnerzy

Rybnik

Szps